مجله اینترنتی قلم19  -  مجله ای برای وسعت دادن به گستره دانسته های شما

محل تبليغات بنري شما
محل تبليغات بنري شما

چگونگی ارتباط والد – کودک

امروزه چگونگی ارتباط والد – کودک خصوصاً در زمینه آموزش و توانبخشی کودکان دارای نیازهای ویژه از اساسی ترین زمینه های پژوهش است یافته های ادبیات مربوط به کودکان به صراحت نشان داده اند که کودک یک موجود فعل پذیر مطلق نیست و ویژگی هایی دارد که تاثیرات فراگیر محیطی را محدود می سازد.

واقعیت این است که کودک در مرکز تعاملاتی قرار دارد که از متغیرهای خانوادگی ، روش های فرزند پروری ، روابط زناشویی و نیز توانمندی و توانایی های شناختی – عاطفی خود اواثر می پذیرد .دقیقاً به همین دلیل است که پرورش و آموزش کودک بدون توجه به خانواده کار دشواری است.

تاثیر آموزش خانواده و مشاوره بر کاهش استرس والدین کودکان عقب مانده ذهنی (( افسردگی مادران کودکان استثنایی بیشتر است )) نگهداری و مراقبت از کودک معلول یا عقب مانده ذهنی همچنان یک معضل اجتماعی قابل تعمق در جوامع بشری است . از جمله مشکلات و موانع عمده ، کمبود قابل ملاحظه نیروی انسانی متعهد و متخصص ، آشنا به اصول و روشهای آموزش و پرورش استثنائی را می توان نام برد. صرفه انرژی و هزینه بسیار زیاد و نگهداری و بازپروری و در حال معلولان و آسیب دیدگان اجتماعی نیز از جلسه این مشکلات است.

اغلب متخصصانی که با کودکان و بزرگسلان معلول کار می کنند با این عقیده موافقند که شرکت دادن والدین در کار درمان ، بر ثمر بخشی کار آنها می افزاید . آنها همچنین دریافته اند که والدین و سایر اعضای خانواده نیازهای دارند و چنانچه قرار باشد این خانواده ها نقش خود را به خوبی ایفا کنند و مراقبتهای بهتری را از اعضای معلول خانواده به عمل آورند باید از طرف متخصصان به احتیاجاتشان توجه شود.

فهرست پروژه :

فصل اول :
مقدمه و کلیات طرح تحقیق

۱-۱- پیش درآمد
۱-۲- بیان مسئله
۱-۳- اهمیت و ضرورت پژوهش
۱-۴- اهداف پژوهش
۱-۵- فرضیه ها یا سوالهای پژوهش
۱-۶- معرفی متغیرهای پژوهش و تعریف عملیاتی آنها

فصل دوم :
گسترده نظری و پیشنری پژوهش

۲-۱- تعاریف
۲-۲- همه گیر شناسی

فصل سوم :
روش پژوهش

۳-۱- جامعه آماری
۳-۲- نمونه
۳-۳- حجم گروه نمونه
۳-۴- روش نمونه برداری
۳-۵- ابزار اندازه گیری
۳-۶- طرح پژوهش
۳-۷- روش گردآوری داده ها و اجرای پژوهش
۳-۸- روش تجزیه و تحلیل داده ها

تعداد صفحات پروژه : ۶۴

برای دانلود فایل ، بر روی متن زیر کلیک کنید :

چگونگی ارتباط والد – کودک

+ نوشته شده در  ۹۲/۰۴/۰۴ساعت   توسط محمد (مدیر)   | 
طراح قالب : محمد حاجی حیدری